FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

XVII Wrześniowy Bieg Przełajowy

Dodano: 24 września 2016 19:22

23 września 2016r. w Parku Wolności w Pabianicach odbył się XVII Wrześniowy Bieg Przełajowy, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach oraz Młodzieżowy Dom Kultury.
Przed rozpoczęciem biegu tradycyjnie już zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy 15 Pułku Piechoty „Wilków”. W ten sposób oddano hołd żołnierzom biorącym udział w bitwie o obronę Pabianic w Kampanii Wrześniowej 1939r.
W XVII Wrześniowym Biegu Przełajowym, będącym jednocześnie Mistrzostwami Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych wystartowały reprezentacje 16 szkół podstawowych.Biegi zostały przeprowadzone oddzielnie dla dziewcząt i chłopców na dystansie 800m.
W klasyfikacji zespołowej(suma pięciu najlepszych wyników indywidualnych przeliczanych na punkty wg regulaminu ŁSZS) najlepsi okazali się zawodnicy SP 14 w Pabianicach, którzy wystąpili w składzie: Piotr Ludwiczak, Wiktor Czerwiński, Wojciech Wierzchowski, Jakub Szafrański i Krzysztof Bartłomiejczyk. Nasi reprezentanci stanęli również na podium w klasyfikacji indywidualnej. Drugie miejsce wywalczył Piotr Ludwiczak, a trzeci dobiegł do mety Wojtek Wierzchowski.
Dziewczęta w składzie: Sandra Jarmakowska, Hanna Berner, Iga Zimoch, Julia Nowak, Magdalena Reguła, Kornelia Łabieniec i Barbara Marzencka zajęły zespołowo trzecie miejsce.
Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!