E-mail: sekretariat@spnr14pabianice.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

„Mistrzostwa Powiatu w badmintonie” – medale naszych zawodników we wszystkich kategoriach!

Dodano: 26 października 2018 18:17

„Mistrzostwa Powiatu w badmintonie” zostały rozegrane w dwóch terminach, 19 października zagrali uczniowie klas starszych – Igrzyska Młodzieży Szkolnej,  a trzy dni później odbyły się Igrzyska Dzieci.

W starszej kategorii Hania Użak i Iga Zimoch wywalczyły srebrne medale. Dziewczęta najpierw wygrały swoją grupę. Pokonały koleżanki z SP 16, SP 17 i SP 1. W finale uległy zawodniczkom z SP 3.

W tej samej kategorii wiekowej również chłopcy spisali się na medal – brązowy. W meczu o 3 miejsce pokonali kolegów z SP w Chechle.  Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Ciężki i Jakub Hans-Skrobiszewski.

W Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt nasze badmintonistki wygrały oba spotkania w swojej grupie 3:0 z  uczennicami z SP 16 i SP w Lutomiersku. W finale podobnie jak ich starsze koleżanki nie dały rady rówieśniczkom z SP 3 i zajęły ostatecznie drugie miejsce. Na drugim stopniu podium stanęły: Anna Ciężka, Angelika i Wiktoria Kania.

Równoległe swoje mecze rozgrywali chłopcy. Z grupy wyszliśmy na drugim miejscu. W spotkaniu o trzecie miejsce nasi zawodnicy pokonali 3:0 chłopców z SP w Lutomiersku. Brązowi medaliści to: Kamil Działecki, Hubert i Bartosz Makowscy.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!