FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

„Mistrzostwa Pabianic w piłce ręcznej” – wszystkie zespoły na podium :-)

Dodano: 14 listopada 2018 12:19

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2005 – 2003) rozgrywki w ostatnim tygodniu października rozpoczęły dziewczęta.  W zawodach, które odbyły się na obiekcie sportowym Szkoły Podstawowej nr 15 w Pabianicach, brały udział następujące szkoły: SP 1, SP 3, SP 5, SP 9, SP 13, SP 14 oraz SP 15. Nasze piłkarki zajęły trzecie miejsce. Wystąpiły w składzie: Hanna Berner, Roksana Brzozowska, Weronika Idzikowska, Amelia Jakubiak, Sandra Jarmakowska, Wiktoria Kozakowska, Amelia Łydka, Julia Nowak, Ewa Stachlewska i Iga Zimoch.

Następnego dnia (25.X) do rywalizacji stanęli chłopcy również w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2005 – 2003). W turnieju udział wzięły reprezentacje: SP 2, SP 3, SP 5, SP 9, SP 13, SP 14, SP 15, SP 16 oraz SP 17. Pierwszego dnia zawodów chłopcy wygrali swoją grupę. Drugiego doszli do finału gdzie nieznacznie ulegli kolegom z SP 2. Srebrni medaliści to: Piotr Ciężki, Wiktor Czerwiński, Hubert Gackiewicz, Jakub Hans-Skrobiszewski, Piotr Ludwiczak, Adrian Maciejewski, Szymon Mela, Sz.P., Kamil Szumski, Szymon Unikowski, Piotr Wlazło i Kacper Woźniak. Chłopcy wywalczyli również awans na „Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej”.

W młodszej kategorii wiekowej (Igrzyska Dzieci – 2006 i młodsi) rozgrywki 6-7 listopada rozpoczęli chłopcy. Po wyjściu z grupy – drugiego dnia zawodów – w półfinale nasz zespół musiał uznać wyższość kolegów z SP 3. W meczu o trzecie miejsce górą byli nasi chłopcy. Pokonali rówieśników z SP 17 i odebrali brązowe medale oraz wywalczyli awans do „Mistrzostw Powiatu”. Zagrali w składzie: Matteo Cortelazzo, Krzysztof Łągiewczyk, Jakub Jarmakowski, Wiktor Kazur, Marcel Konicki, Aleksander Krakowski, Igor Kraszewski, Mateusz Leśniewski, Hubert Makowski, Przemysław Olszewski, Maciej Penier, Aleks Piestrzyński, Szymon Popielas i Aleksy Weiss.

Dzień później, 8 listopada na parkiecie rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Po wyjściu z grupy,  w półfinale nasze piłkarki nieznacznie (1:2) uległy reprezentantkom SP 1. W meczu o trzecie miejsce zdecydowanie pokonały koleżanki z SP 9 (6:2). Brązowe medalistki to: Weronika Barys, Oliwia Druch, Julia Goszcz, Hania Idzikowska, Angelika Kania, Wiktoria Kania, Marika Kozuń, Kaja Młynarczyk, Gabrysia Piwowarczyk i Ola Witkowska.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!