SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

im. Stanisława Staszica
w Pabianicach

ul. Ostatnia 15a

95-200 Pabianice

E-mail: sekretariat@spnr14pabianice.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Mistrzostwa Powiatu w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych.

Dodano: 25 września 2020 19:01

22 września na obiekcie pabianickiego „Włókniarza” odbyły się „Mistrzostwa Powiatu w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych” w kategorii Igrzyska Dzieci. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy w składzie: Jakub Gajda, Bartosz Janica, Filip Kaczmarek, Mateusz Miarczyński, Mateusz Rybak i Mykhailo Trehubenko.

Chłopcy okazali się najlepsi! Odebrali okazały puchar, a radości nie było końca :-). Indywidualnie najwyżej został sklasyfikowany Filip Kaczmarek, który ukończył bieg na drugim miejscu.

Dzień później w tym samym miejscu rozegrane zostały zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W kategorii dziewcząt pobiegło 66 zawodniczek z 11 szkół naszego powiatu. Dziewczyny z ”14-tki” całkowicie zdominowały zawody. W pierwszej szóstce, cztery zawodniczki to nasze reprezentantki :-). Pierwsza na mecie była Kaja Młynarczyk, tuż za nią Marika Kozuń, a na trzecim miejscu Hania Idzikowska. Szósta dobiegła Wiktoria Kania. Oczywiście dziewczęta wygrały również klasyfikację drużynową. Nasze „dominatorki” to: Julia Goszcz, Hanna Idzikowska, Wiktoria Kania, Marika Kozuń, Kaja Młynarczyk i Gabriela Piwowarczyk.

Pierwsza „trójka” zakwalifikowała się na "Mistrzostwa Województwa w indywidualnych biegach przełajowych", które odbędą się w najbliższy wtorek w Bełchatowie.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!