SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

im. Stanisława Staszica
w Pabianicach

ul. Ostatnia 15a

95-200 Pabianice

E-mail: sekretariat@spnr14pabianice.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

Spotkanie z policjantami

Dodano: 4 listopada 2021 20:21

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach innowacji „1,2,3 bezpieczny jesteś Ty” zaprosiliśmy policjantów z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy spotkali się z podopiecznymi świetlicy szkolnej.

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili podstawowe znaki drogowe, które dzieci powinny znać dla własnego bezpieczeństwa.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, na początku przeprowadzili krótki wywiad z Panami Policjantami. Podczas pogadanki dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać Policjantem oraz czy jest to trudny zawód.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych Gości podstawowych akcesoriów Policjanta. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć pałki, kajdanki, latarkę z nakładką oraz tarczę do zatrzymywania pojazdów a nawet przymierzyć: kamizelki i kaski.

Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.