SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

im. Stanisława Staszica
w Pabianicach

ul. Ostatnia 15a

95-200 Pabianice

E-mail: sekretariat@spnr14pabianice.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Ślubowanie klas pierwszych

Dodano: 18 listopada 2021 15:00

9 listopada 2021r był szczególnym dniem. Spytacie zaciekawieni "dlaczego?", spieszymy z odpowiedzią. W tym dniu w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Zanim jednak uczniowie klasy 1a oraz 1b złożyli przysięgę przed zgromadzonymi gośćmi i dumnie prezentującym się sztandarem szkoły, podeszli do mini egzaminy, który zorganizowali dla nich uczniowie klasy 7c.  Dzieciaki zdały go śpiewająco, co zostało potwierdzone certyfikatem. Z tradycji stała się zadość – pani Dyrektor osobiście pasowała na ucznia każdego pierwszaka, a towarzyszyła temu taka powaga, jakby to sam król pasował młodzieńców na rycerzy, którzy odwdzięczali się szerokim uśmiechem i radością.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom: szanownej Dyrekcji p. Beacie Jaśkiewicz, rodzicom, dziadkom, opiekunom, którzy spędzili z nami to popołudnie i swoją obecnością sprawili, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy dla naszych uczniów.

Podziękowania składamy także Tosi, Magdzie, Adrianowi, Kubie oraz Oliwierowi – fantastycznym siódmoklasistom, bez których wsparcia i zaangażowania ta uroczystość nie mogłaby się odbyć. Wielkie brawa należą się także Weronice, Alinie oraz Maksowi, którzy podczas Ślubowania mieli swój debiut w zaprezentowaniu sztandaru szkoły.

I na sam koniec słowo do Pierwszaków – życzymy Wam samych sukcesów w szkolnym życiu, poczucia spełnienia, rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Niech każdy dzień niesie ze sobą wiele dobrego. Jesteśmy z Was bardzo dumne!

Wychowawczynie klasy 1a i 1b

M.Grec, M.Wypych