E-mail: sekretariat@spnr14pabianice.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych: brązowa drużyna, srebrny Maks i złoty Filip!

Dodano: 21 września 2024 12:21

W dniu 20 września 2024r w Parku Wolności w Pabianicach odbył się "XXIV Wrześniowy Bieg Przełajowy" w ramach którego odbyły się „Mistrzostwa Powiatu w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców”. Przed rozpoczęciem zawodów  złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem żołnierzy 15 Pułku Piechoty „Wilków”, którzy 7 września 1939r. bohatersko walczyli w obronie Pabianic.

Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny, dwie w kategorii Igrzysk Dzieci(dziewczęta i chłopcy) i dwie w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W kategorii Igrzyska Dzieci chłopcy stanęli na podium – zajęli miejsce trzecie (na 21 startujących zespołów). Wystąpili w składzie: Maksymilian Błoch, Stanisław Górnisiewicz, Ignacy Gurazda, Jan Gurazda, Marcel Polowczyk i Kamil Zglinicki. Indywidualnie bieg na drugiej pozycji ukończył Maksymilian Błoch. W pierwszej 10 – tce finiszował również Stanisław Górnisiewicz (8m.).

W tej samej kategorii dziewczęta w składzie: Zuzanna Bochniak, Julia Jaros, Maja Młnarczyk, Małgorzata Mudzo, Alicja Stefaniak, Pola Strzelec i Julia Zawadzka ukończyły rywalizację na pozycji 10 (na 20 startujących zespołów).

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewczęta ukończyły bieg na pozycji 12 (na 21 startujących zespołów). Nasze reprezentantki to: Helena Dankowska, Gabriela Maciejewska, Lidia Matysiak, Amelia Przepióra, Maja Rozpondek, Oliwia Sulima i Lena Wawszczak.

Wszystkie ww. drużyny pokonały dystans 800m., natomiast chłopcy w ramach IMS mieli do przebiegnięcia dystans dwukrotnie dłuższy, 1600 metrów. Zespół wystąpił w składzie: Andrea Cortelazzo, Jakub Gajda, Bartosz Janica, Filip Kaczmarek, Konrad Muszyński, Mateusz Rybak i Ignacy Włodarczyk. Chłopcy zajęli ósme miejsce (na 20 startujących zespołów).

Największy indywidualny sukces odniósł Filip Kaczmarek, który poprawił ubiegłoroczny wynik (II m.) i wygrał "XXIV Wrześniowy Bieg Przełajowy" w swojej kategorii wiekowej. Siódme miejsce zajął Konrad Muszyński.

Filip Kaczmarek(IMS) i Maksymilian Błoch(ID) awansowali do finału wojewódzkiego Indywidualnych Biegów Przełajowych, który odbędzie się 3 października 2024 r. w Aleksandrowie Łódzkim.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!