FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

Srebro koszykarzy i koszykarek na Mistrzostwach Pabianic w piłce koszykowej.

Dodano: 11 marca 2017 12:03

7 i 8 marca na parkietach MOSiR w Pabianicach reprezentanci naszej szkoły wywalczyli srebrne medale w "Mistrzostwach Pabianic w piłce koszykowej chłopców".

Do zawodów zgłosiły się zespoły SP1, SP3, SP5, SP9, SP13, SP17 i oczywiście nasi chłopcy;-). Po wygraniu swojej grupy w  półfinale pokonali zespół SP17. W finale spotkali się z zespołem SP13. Po bardzo wyrównanej walce – przegrana jednym koszem – nasi uczniowie mogli cieszyć się drugim miejscem i awansem na Mistrzostwa Powiatu.

Młodzi koszykarze z naszej szkoły wystąpili w składzie: Wojciech Wierzchowski, Wiktor  Czerwiński, Gracjan Kłys, Piotr Ludwiczak, Szymon Papuga, Miłosz Rogalewicz, Oskar Frydrych, Kamil Szumski, Piotr  Wlazło, Jakub Szafrański, Kamil Kałużny i Jan Zawadzki.

Gratulujemy i ściskamy kciuki za kolejne zwycięstwa na zawodach powiatowych!

9 i 10 marca również na hali MOSiR w Pabianicach swoje mecze rozegrały dziewczęta. Do zawodów zgłosiło się sześć reprezentacji: SP1, SP3, SP5, SP13, SP14 i SP17. Naszą szkołę reprezentowały: Hanna Berner, Amelia Jakubiak, Sandra Jarmakowska, Weronika Idzikowska, Wiktoria Kozakowska, Julia Nowak, Iga Zimoch, Aleksandra Witkowska, Laura Zielińska, Kinga Pietryszka i Amelia Kowalska. Dziewczęta z  grupy wyszły z drugiego miejsca. W półfinale pokonały koleżanki z SP1. W spotkaniu o 1 miejsce lepsze okazały się uczennice z SP5. Po końcowym gwizdku nasze zawodniczki odebrały srebrne medale i cieszyły się z awansu do Mistrzostw Powiatu.