FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

Świetny występ naszych lekkoatletek i lekkoatletów.

Dodano: 28 maja 2016 08:28

Zawody zarówno dziewcząt jak i chłopców odbyły się 17 maja na terenie MOSiR w Pabianicach.
W zawodach wystartowały reprezentacje SP nr 1, 3, 5, 9, 13, 14, 17 w Pabianicach, SP w Chechle, SP w Bychlewie, SP w Mogilnie Dużym, SP w Woli Zaradzyńskiej, SP w Pawlikowicach, SP w Ksawerowie.
Każdy uczestnik zawodów startował w czterech konkurencjach:
– bieg na 60 metrów
– rzut piłeczką palantową
– skok w dal
– bieg na 600 metrów dziewczęta/ 1000 metrów chłopcy

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt na podium stanęła Martyna Stolarek, która zajęła drugie miejsce w biegu na 600 metrów z czasem 2.04,02 min. Wśród chłopców bieg na 60 metrów wygrał Szymon Świderski z czasem 8,68 sek.Szymon zajął również trzecie miejsce w skoku w dal z wynikiem – 4,00m. Oprócz Dawida na drugim stopniu podium stanął Kamil Wziątek, w konkursie skoku w dal osiągnął 4m 15cm.
W klasyfikacji drużynowej, dziewczęta zajęły trzecie miejsce (740pkt.). Wystąpiły w składzie: Julia Przybylska, Karolina Piech, Martyna Stolarek, Marta Nowicka, Sandra Jarmakowska, Hanna Berner, Iga Zimoch.
Chłopcy zajęli drugie miejsce z sumą 691 punktów i będą reprezentować nasz powiat na półfinale województwa w Aleksandrowie Ł..
Chłopcy wystąpili w składzie: Kamil Wziątek, Szymon Świderski, Nikodem Łoboda, Maciej Ochal, Cyprian Moliszewski, Piotr Ludwiczak.

Tydzień później tj. 25 maja w Aleksandrowie Łódzkim nasi uczniowie w półfinale województwa zajęli 3 miejsce. Wystąpili w składzie:Kamil Wziątek, Szymon Świderski, Nikodem Łoboda, Maciej Ochal, Cyprian Moliszewski, Jakub Kraska.