Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

IV Miting Lekkoatletyczny im. Jadwigi Wajsówny.

Dodano: 21 czerwca 2016 13:27

14 czerwca 2016r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się” IV Miting Lekkoatletyczny im. Jadwigi Wajsówny”.

Przed pierwszym startem uczniowie z poszczególnych szkół udali się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie Jadwigi Wajsówny – multimedalistki Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy oraz trzykrotnej olimpijki (IO Los Angeles 1932 – III miejsce, IO Berlin 1936 – II miejsce, IO Londyn 1948 – IV miejsce). Jadwiga Wajsówna największe sukcesy odnosiła w dwóch konkurencjach, rzucie dyskiem oraz pchnięciu kulą. Była również Mistrzynią Polski w skoku wzwyż i skoku w dal z miejsca.

W zawodach wzięli udział reprezentanci wszystkich Szkół Podstawowych w Pabianicach oraz SP w Ksawerowie i SP w Bychlewie.
– sztafeta 4 x100m dziewcząt i chłopców
Spośród naszych zawodników na najwyższym stopniu podium stanęli: Tomasz Genderka (skok w dal) oraz Cyprian Moliszewski (bieg na 200 metrów).Zwyciężyła również sztafeta 4 x 100 metrów chłopców w składzie:Tomasz Genderka, Cyprian Moliszewski, Kamil Wziątek, Maciej Ochal. Drugie miejsca wywalczyła Martyna Stolarek (bieg na 600 metrów), Ewa Stachlewska (bieg na 60 metrów) oraz Kamil Wziątek (skok w dal). Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Kraska (rzut piłeczką palantową) oraz  Igor Kocik (rzut piłką lekarską).
W każdej konkurencji za miejsca 1- 6 przyznawane były punkty dla reprezentacji danej szkoły. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy drugie miejsce tuż za SP z Ksawerowa .

W skład naszego zespołu oprócz w/w wchodzili również: Julia Przybylska, Karolina Piech, Maja Janeczek, Hania Berner, Wiktoria Kozakowska, Magdalena Reguła,  Laura Zielińska, Miłosz Dłużyński, Szymon Czerwiński, Maksymilian Weiss, Kacper Woźniak, Wiktor Czerwiński, Szymon Papuga.