FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

Mistrzostwa Powiatu w drużynowych zawodach w pływaniu dziewcząt i chłopców.

Dodano: 30 listopada 2018 21:00

W zawodach dziewcząt, które odbyły się 27 listopada 2018r. na pływalni MOSiR w Pabianicach udział wzięły uczennice z następujących szkół: SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, SP nr 2 w Konstantynowie Łódzkim, SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, SP w Bychlewie, SP w Pawlikowicach, SP w Ksawerowie, SP nr 1 w Pabianicach, SP nr 2 w Pabianicach, SP nr 3 w Pabianicach, SP nr 14 w Pabianicach, SP nr 16 w Pabianicach i SP nr 17 w Pabianicach.

Nasza sztafeta(6×25 stylem dowolnym) zajęła trzecie miejsce – biorąc pod uwagę szkoły pabianickie, szybsze były tylko sztafety SP 3 i SP 17 z Pabianic. W Mistrzostwach Powiatu nasze zawodniczki zostały sklasyfikowane na szóstym miejscu.  Naszą szkołę w sztafecie reprezentowały: Małgorzata Czajkowska, Liwia i Marika Kozuń, Kaja Młynarczyk, Laura Paszkiewicz i Weronika Różycka. Następnie dziewczęta pływały indywidualnie. W wyścigu na 50 m stylem motylkowym Laura Paszkiewicz była drugą pabianiczanką na mecie i szóstą w Powiecie. Drugą pabianicznką była również Kaja Młynarczyk w konkurencji 50 m stylem grzbietowym. W klasyfikacji powiatowej zajęła 5 miejsce. W konkurencji 50 m stylem dowolnym na trzeciej pozycji wśród pabianickich szkół dopłynęła Marika Kozuń, jednocześnie jest piątą kraulistką w Powiecie.

Brawo Dziewczyny!

W zawodach chłopców, które również odbyły się 27 listopada 2018r. na pływalni MOSiR w Pabianicach udział wzięli uczniowie z następujących szkół: SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, SP nr 2 w Konstantynowie Łódzkim, SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, SP w Bychlewie, SP w Pawlikowicach, SP w Ksawerowie, SP nr 1 w Pabianicach, SP nr 3 w Pabianicach i SP nr 14 w Pabianicach.

Sztafeta (6x25m stylem dowolnym) była trzecią pabianicką ekipą. Chłopcy popłynęli w składzie: Jakub Jarmakowski, Bartosz Makowski, Filip Nowicki, Przemysław Olszewski, Wojciech Stępień i Miłosz Strzałkowski. Indywidualnie najwyżej sklasyfikowany został Miłosz Strzałkowski, który okazał się najszybszym pabianickim grzbiecistą(50 m stylem grzbietowym) i jednocześnie trzecim zawodnikiem w Powiecie! W tej samej konkurencji piątym pabianiczaninem został Jakub Jarmakowski. 50 m stylem klasycznym na trzecim miejscu spośród pabianickich zawodników ukończył Bartosz Makowski. W stylu dowolnym(50 m) piątym pabianiczaninem był Wojtek Stępień, a tuż za nim Przemysław Olszewski.