SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

im. Stanisława Staszica
w Pabianicach

ul. Ostatnia 15a

95-200 Pabianice

E-mail: sekretariat@spnr14pabianice.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

Innowacyjna historia

Dodano: 18 września 2023 14:54

 

W czwartek, 7 września, Uczniowie klas 6a, 7a, 8a oraz 8b wraz z opiekunami wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu zorganizowanym na terenie I LO w Sieradzu. Była to lekcja historii zrealizowana w ramach projektu MEiN, „Innowacyjna historia: nowoczesne technologie w służbie edukacji”, podczas której zaprezentowano dwa filmy wyprodukowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Pierwszy to „Kartka z Powstania”. Film  opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który w sierpniu 1944 otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wówczas jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy…

Kolejny film nosił tytuł „Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka). Przy pomocy najnowszych możliwości techniki przeniesiono widzów filmu w sam środek akcji powodując, że to właśnie oni stali się  głównymi bohaterami filmu – kurierami przewożącymi meldunek     z frontu do polskiego sztabu.

W czasie trwania seansu nauczyciele wzięli udział w szkoleniu dotyczącym wykorzystania nowych technologii, w szczególności VR, w prowadzeniu zajęć lekcyjnych.