FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

Kolejne sukcesy naszych lekkoatletów na Fnale Rejonowym i Wojewódzkim w czwórboju LA.

Dodano: 9 czerwca 2015 20:28

Zawody zarówno dziewcząt jak i chłopców odbyły się 26 maja w Zespole Szkół Sportowych im. J. Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim.
W zawodach wystartowały reprezentacje SP w Grabowie, SP NR 3 w Pabianicach, SPORTOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 w Aleksandrowie, SP NR 5 w Ozorkowie, SP NR 3 w Głownie oraz oczywiście zawodniczki i zawodnicy SP NR 14 w PABIANICACH;-).

Każdy uczestnik zawodów startował w czterech konkurencjach:
– bieg na 60 metrów
– rzut piłeczką palantową
– skok w dal lub skok wzwyż
– bieg na 600 metrów dziewczęta/ 1000 metrów chłopcy

W klasyfikacji indywidualnej chłopców tuż za podium uplasował się Dawid Kilański (248 pkt.), któremu do trzeciego miejsc zabrakło zaledwie 11 pkt. . W pierwszej 20-tce znaleźli się również Mikołaj Konicki (217 pkt.) – ósme miejsce, Dominik Izydorczyk(199 pkt.) – miejsce 11-te, Mikołaj Bieńkowski (181 pkt.) – miejsce 14-te oraz Jakub Lesman (174 pkt.) – miejsce 17-te. Na miejscu 25-tym zawody ukończył Dawid Zawadzki (152 pkt.).
Wyniki te pozwoliły drużynowo wywalczyć drugie miejsce i jednocześnie zapewniły awans do „Finału Wojewódzkiego Czwórboju LA chłopców 2015”!

Dziewczęta w składzie Piech Karolina, Stolarek Martyna, Janeczek Emilia, Marciniak Ada, Kania Monika, Przybylska Julia zajęły czwarte miejsce.

2 czerwca chłopcy znów odwiedzili gościnne progi Szkoły Sportowej w Aleksandrowie gdzie reprezentowali naszą szkołę w „Finale Wojewódzkim w Czwórboju LA chłopców 2015”.
Tym razem rywalizowali z kolegami z 11 szkół z sześciu różnych rejonów(po dwa najlepsze zespoły z każdego rejonu) województwa łódzkiego a były to: SSP Nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim, SP Nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim, SP Nr 55 w Łodzi, SP Nr 1 w Bełchatowie, SP Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, SP Nr 122 w Łodzi, SP Nr 9 w Kutnie, SP Nr 2 w Zduńskiej Woli, SP Nr 7 w Zduńskiej Woli, SP Nr 13 Bełchatów, SP w Łowiczu.
Chłopcy wystąpili w składzie: Mikołaj Konicki, Jakub Lesman, Dawid Zawadzki, Dominik Izydorczyk, Mikołaj Bieńkowski, Mateusz Jedynasty. Zabrakło Dawida Kilańskiego, który na kilka godzin przed zawodami dostał wysokiej temperatury i niestety musiał zostać w domu i trzymać kciuki za kolegów. Robił to bardzo dobrze bo koledzy wywalczyli świetne piąte miejsce.