E-mail: sekretariat@spnr14pabianice.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

Srebro naszych piłkarek i piłkarzy ręcznych w Mistrzostwach Pabianic w mini piłkę ręczną.

Dodano: 23 października 2016 14:06

W środę 19 października w hali sportowej przy ul. Orlej 1 w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Pabianic w mini piłkę ręczną dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się reprezentantki SP 1, SP 3, SP 5, SP 9 i SP 14. Nasze uczennice wystąpiły w składzie: Sandra Jarmakowska, Julia Nowak, Iga Zimoch, Weronika Idzikowska, Matylda Grenda, Monika Kania, Karolina Moszczyńska i Wiktoria Wódkowska. W pierwszej fazie turnieju dziewczęta pokonały SP 3 i SP 9. W półfinale wygrały 4:2 z SP 1. W finale turnieju uległy zawodniczkom z SP 5.

Dziewczęta odebrały srebrne medale, pamiątkowy dyplom oraz uzyskały prawo do reprezentowania naszego miasta na "Mistrzostwach Powiatu w mini piłkę ręczną".

Dwa dni później tj. 21 października w tej samej hali spotkali się chłopcy z SP 3, SP 13, SP 14 i SP 17. Zawody zostały rozegrane systemem "każdy z każdym". Na początek nasi reprezentanci pokonali rówieśników z SP 13 3:2. W drugim spotkaniu zremisowaliśmy 3:3 z SP 3. W ostatnim spotkaniu chłopcy pokonali SP 17 4:3.

Dwa zespoły (SP 3 i SP 14) kończyły turniej z dwoma zwycięstwami i jednym remisem na koncie. W tej sytuacji o końcowej kolejności decydował bilans zdobytych do straconych bramek. Zabrakło nam jednej bramki, żeby wygrać cały turniej. Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce i również uzyskali prawo do reprezentowania naszego miasta na "Mistrzostwach Powiatu w mini piłkę ręczną"

Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Gackiewicz, Piotr Ludwiczak, Szymon Mela, Piotr Wlazło, Kacper Woźniak, Wiktor Czerwiński, Wojciech Wierzchowski, Adrian Maciejewski i Mateusz Górny.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Powiatu.