E-mail: sekretariat@spnr14pabianice.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

Świetny występ naszych lekkoatletek i lekkoatletów na Mistrzostwach Powiatu w LA.

Dodano: 25 maja 2017 20:51

Zawody zarówno dziewcząt jak i chłopców odbyły się 18 maja na terenie MOSiR w Pabianicach.
W zawodach dziewcząt wystartowały reprezentacje: SP nr 1, 3, 5, 9, 14 w Pabianicach, SP w Chechle, SP w Bychlewie, SP w Pawlikowicach, SP w Piątkowisku, SP w Ksawerowie, SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim. W kategorii chłopców udział wzięły zespoły z: SP nr 1, 3, 5, 9, 13, 14 w Pabianicach, SP w Chechle, SP w Bychlewie, SP w Pawlikowicach, SP w Ksawerowie, SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, SP w Piątkowisku.

Każdy uczestnik zawodów startował w czterech konkurencjach:
– bieg na 60 metrów
– rzut piłeczką palantową
– skok w dal
– bieg na 600 metrów dziewczęta/ 1000 metrów chłopcy
W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt na podium stanęła Hanna Berner, która zajęła pierwsze miejsce w biegu na 60 metrów z czasem 9,26 sek. i drugie miejsce w konkursie skoku w dal z wynikiem 3.66 m. Wśród chłopców Piotr Ludwiczak zajął trzecie miejsce w konkursie rzutu piłeczką palantową z wynikiem – 46 metrów.
W klasyfikacji drużynowej, dziewczęta zajęły trzecie miejsce. Wystąpiły w składzie: Hanna Berner, Sandra Jarmakowska, Magdalena Reguła, Barbara Marzencka i Julia Nowak.
Chłopcy zajęli drugie miejsce i będą reprezentować nasz powiat na półfinale województwa w Aleksandrowie Ł.. Wystąpili w składzie: Piotr Ludwiczak, Kacper Woźniak, Szymon Papuga, Szymon Unikowski, Kacper Frankowski i Jakub Szafrański.