SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

im. Stanisława Staszica
w Pabianicach

ul. Ostatnia 15a

95-200 Pabianice

E-mail: spnr14@post.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Pierwszaki w Konarzewie

Dodano: 4 czerwca 2019 20:43

14 maja klasy pierwsze udały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej "U Lusi" w Konarzewie. Pomimo pochmurnej pogody wycieczka nasza udała się na piątkę! Przemiła gospodyni, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o zwierzętach hodowlanych i przetworach mlecznych, zabrała nas na pobliską łąkę, gdzie na wyścigi zbieraliśmy skoszoną trawę do ogromnych taczek. Był to niezły ubaw!  Sami również przyciągnęliśmy je do mieszkańców Zagrody, którzy  za smaczne śniadanko odwdzięczyli nam się przyjaznym parsknięciem. Prócz koni widzieliśmy także owce-Helę i Melę, króliki, a także poznaliśmy bojowego indyka oraz jego sąsiadki z kurnika-gęsi i kurki.
Podczas tego wyjazdu próbowaliśmy także znaleźć odpowiedź na pytanie "Co było pierwsze-jajko czy kura?", a pan gospodarz przybliżył nam kurze zwyczaje i pokazał jajka znoszone przez różne ptaki.

Najbardziej dumni jesteśmy z masła, które wspólnymi siłami ubiliśmy ze świeżej śmietany w drewnianej  maselnicy. Smakowało wybornie na kanapkach z wiejskiego chleba. Palce lizać!

Niemałą atrakcją okazało się dla nas wydojenie sztucznej krowy, choć przyznajemy, że zajęcie to wcale nie jest takie  proste.

Po pysznym obiedzie mieliśmy okazję zakupić pamiątki w sklepiku, a dodatkowo  każdy z nas otrzymał w prezencie magnes oraz pachnące mydełko.

Do Pabianic wróciliśmy z uśmiechem na ustach, a wycieczkę do Konarzewa wspominać będziemy jeszcze długo.

Zapraszamy do galerii!