SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

im. Stanisława Staszica
w Pabianicach

ul. Ostatnia 15a

95-200 Pabianice

E-mail: spnr14@post.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Wycieczka do Wrocławia

Dodano: 16 czerwca 2019 21:33

Jak co roku, w okolicach końca roku szkolnego, uczniowie  klasy 3a i 3b, pod opieką wychowawców udali się na całodniową wycieczkę do Wrocławia.

Pogoda nam nie sprzyjała, było ciepło i bardzo  pochmurnie, ale bez opadów udało nam się zwiedzić Rynek Starego Miasta, podziwiać Katedrę, Ratusz, stare kamieniczki i wrocławskie mosty. Następnie udaliśmy się na zabytkowy Dworzec Świebodzki, w którego budynku znajduje się cudowny świat w miniaturze- Kolejkowo. Ogromna makieta tętni życiem. Z precyzją odtworzono tam wszystkie architektoniczne i przyrodnicze  perły Dolnego Śląska, przez którego pozycje przeprowadzają nas stare lokomotywy i pani przewodnik.

Gdy nastał czas na zwiedzanie zoo i oceanarium, spadł niestety deszcz. Ale we wrocławskim Afrykarium zapomnieliśmy o nim całkowicie, gdyż tropikalne temperatury, bardzo duża ilość zwierząt i ryb pływających w olbrzymich akwariach oraz roślinność spowodowała , że dzieci nie chciały opuścić tego miejsca. Jednakże czas nas gonił i po 2 godzinach tam spędzonych , wsiedliśmy do autokaru, by w strugach deszczu, ale bezpiecznie wrócić do domu.

Wycieczka była bardzo udana. Wszystkie dzieci potwierdziły, że chciałyby pojechać do Wrocławia jeszcze raz.