SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

im. Stanisława Staszica
w Pabianicach

ul. Ostatnia 15a

95-200 Pabianice

E-mail: spnr14@post.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Mistrzostwach Powiatu w badmintonie.

Dodano: 6 października 2019 19:06

„Mistrzostwa Powiatu w badmintonie” zostały rozegrane w dwóch terminach, 1 października zagrali uczniowie klas młodszych – Igrzyska Dzieci, a następnego dnia odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt nasze badmintonistki wygrały oba spotkania w swojej grupie 3:0 (z uczennicami z SP 2 i SP 5).W półfinale nie sprostały badmintonistkom z SP 1. W meczu o 3 miejsce drugi raz pokonały rówieśniczki z SP 2 i zajęły ostatecznie trzecie miejsce. Na podium stanęły: Anna Ciężka, Zoja Bolek, Lena Korpas i Agata Stępień.

W starszej kategorii Hania Użak, Angelika i Wiktoria Kania wywalczyły srebrne medale. Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym”. Pokonały koleżanki z SP 15, SP w Bychlewie i SP w Chechle. Jedyną porażkę zanotowały w rywalizacji z zawodniczkami z SP 3.

W tej samej kategorii wiekowej również chłopcy spisali się na medal – złoty. Podobnie jak dziewczęta zagrali „każdy z każdym”. Pokonali rówieśników z SP w Bychlewie i SP w Chechle. Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Ciężki i Jakub Hans-Skrobiszewski. Zwycięstwo  w zawodach powiatowych daje chłopcom awans do Finału Województwa!

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:-)