SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

im. Stanisława Staszica
w Pabianicach

ul. Ostatnia 15a

95-200 Pabianice

E-mail: sekretariat@spnr14pabianice.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

„Kartki dla Ukrainy” – konkursy Samorządu Uczniowskiego.

Dodano: 30 marca 2022 17:57

W związku z agresją Rosji na Ukrainę i bardzo trudną sytuacją społeczeństwa ukraińskiego, szczególnie rówieśników – koleżanek i kolegów – Samorząd Uczniowski naszej szkoły chciał dać wyraz swej łączności i jedności z narodem ukraińskim. Zorganizował i przeprowadził konkursy wśród naszych uczniów, które miały na celu wsparcie i solidarność z Ukrainą.

Zespołowy konkurs ( całych klas ) dotyczył wystroju sal lekcyjnych związany z konfliktem na Ukrainie. W tej rywalizacji I miejsce zdobyła klasa II B, II miejsce – III B, zaś trzecie – I B. Ponadto wyróżniono klasy: V A, VIII A oraz IV A.

Ogłoszono także konkurs indywidualny, który polegał na wykonaniu pięknej i oddającej nasze uczucia: „Kartki dla Ukrainy”. Zainteresowanie wśród uczniów było bardzo wielkie. Komisja konkursowa pod kierunkiem Pani Joanny Kraj wybrała następujące prace.

Wśród uczniów klas I – III:

I miejsce – Filip Powietrzyński – II B

II miejsce – Leon Matysiak – I B

III miejsce – Marcelina Klocek – II A

Wyróżnienie otrzymał uczeń z klasy I B – Olek  Boncler.

Wśród uczniów klas IV – VIII:

I miejsce – Piotr Dróżdż – VI A

II miejsce – Agata Stępień – VII C

III miejsce – Eliza Mlostoń – VI B

Ponadto wyróżniono Marię Pawłowską z klasy IV A.

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy; dyplomy i nagrody uczniom będą wręczone na najbliższej akademii szkolnej. Gratulujemy!!!