SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

im. Stanisława Staszica
w Pabianicach

ul. Ostatnia 15a

95-200 Pabianice

E-mail: sekretariat@spnr14pabianice.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

„Grupa T Toruń” – teatr w naszej szkole:-)

Dodano: 29 kwietnia 2022 19:20

25 kwietnia 2022r. w naszej szkole były dwa spektakle o charakterze  profilaktycznym przedstawione przez aktorów z toruńskiego Teatru „Grupa T Toruń” zorganizowane przy współpracy z pedagogiem szkolnym.

Pierwszy spektakl był przeznaczony dla uczniów z klas I-III pt.: „Mniam mniam”, gdzie były poruszone problemy zdrowego ożywiania i stylu życia. Celem spektaklu było uświadomienie młodym odbiorcom, czym jest zdrowe jedzenie, jakie konsekwencje niesie ze sobą nie przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania.

W drugim brali udział uczniowie z klas IV-VI pt.: "Włącz emocje!" to spektakl, który wywołał wiele z nich. Główni bohaterowie Smutek i Radość pokazali, że nie ma złych i dobrych emocji. Są tylko przyjemne lub nie, ale ważne jest aby przeżywać wszystkie, które do nas przychodzą. Uczniowie zostali zabrani do Emocjonalnego Centrum Dowodzenia, skąd mogli obserwować, co się stanie jeśli zabraknie któregoś z nich. I właśnie w tym momencie zaczynała się przygoda, bo nikt nie wiedział gdzie podziała się Złość! Okazuje się, że jej zniknięcie wywoła sporo zamieszania w dziecięcym świecie…