SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

im. Stanisława Staszica
w Pabianicach

ul. Ostatnia 15a

95-200 Pabianice

E-mail: sekretariat@spnr14pabianice.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Skrytka ePUAP: /SP14Pabianice/SkrytkaESP

Warsztaty ekologiczne "Woda - dzięki niej żyjemy".

Dodano: 14 czerwca 2022 17:19

W piątek 10 czerwca uczniowie klasy 1a wraz z nauczycielami, wyruszyli na wycieczkę do Stacji Uzdatniania Wody – na ekologiczne warsztaty "Woda – dzięki niej żyjemy". Dowiedzieli się na nich jakie jest zapotrzebowanie człowieka na wodę, zarówno pitną jak i użytkową. Poznali jakościowy i ilościowy stan wody w Polsce, rozmawiali o sposobach jej niszczenia i oczyszczania.

Dzieciaki brały również udział w "wodnych doświadczeniach", malowały plakaty ekologiczne, odpowiadały na pytania zawarte w quizie. Dużo radości dostarczyło dmuchanie kolorowych baloników, zaplatanie warkoczyków we włosy oraz malowanie twarzy. Pomogła im w tym Grupa Woluntarystyczna "Agrafka" oraz uczniowie z ZS nr 3 w Pabianicach.

Na zakończenie spotkania z przedstawicielami ZWIK-u Pabianice zostali obdarowani książeczką pod tytułem "Jak kropelka po Pabianicach wędrowała" oraz kolorowymi balonami.

Organizatorom za ciekawe warsztaty ekologiczne, które nauczyły najmłodszych szacunku dla natury i proekologicznych nawyków serdecznie dziękujemy – dzieciaki z klasy 1a SP nr 14 w Pabianicach wraz z nauczycielami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki:  kliknij tutaj