SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14

im. Stanisława Staszica
w Pabianicach

ul. Ostatnia 15a

95-200 Pabianice

E-mail: sekretariat@spnr14pabianice.pl

TEL: 42 215-62-53

FAX: 42 215-60-10

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

Dodano: 8 września 2022 10:05

1 września 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Pabianicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 połączone z pasowaniem na ucznia. Pani Dyrektor powitała zgromadzonych na uroczystości, podała informacje dotyczące organizacji i pracy szkoły w nowym roku szkolnym oraz przedstawiła wychowawców i nauczycieli uczących w klasach pierwszych. Następnie odbyła się część artystyczna, do której uczniowie klas V przygotowywali się podczas końcowych wakacyjnych dni.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści w strojach galowych z przejęciem recytowali tekst ślubowania. Każdy uczeń ślubował być dobrym uczniem, szanować swoją szkołę, nauczycieli, rodziców i ojczyznę. Na pamiątkę tak ważnej uroczystości uczniowie otrzymali z rąk wychowawców dyplomy pasowania na ucznia . Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć. Dzień ten był dla pierwszaków wyjątkowy, gdyż od tego momentu mogą czuć się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Po zakończonej części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

Wszystkim PIERWSZOKLASISTOM życzymy wielu sukcesów w nauce i samych wspaniałych chwil w szkole!

Starszym uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy wytrwałości w nauce.